Заняття від
фахівця(консультанта) ІРЦ
вчителя-дефектолога

Вітаю, шановні батьки!
Пам'ятайте, Ви є першими вихователями для дитини, і Ви закладаєте основи фізичного розвитку і психічної стійкості дітей!
Успіхів Вам і удачі!
Ми впевнені - разом у нас все вийде!
Бажаю приємних емоцій та корисної інформації під час віртуальної подорожі!
Привіт друзі!
Ми розуміємо, що наразі відбувається важка ситуація в країні, тож хочемо допомогти вам та вашим дітям тим, чим ми можемо.
Якщо ви знаходитеся в безпеці та хочете продовжувати навчання, я рада бачити вас на моїй сторінці.
28.02.2022р. #1.1
Тема: "Я читаю"
Мета: розвивати навички говоріння і слухання, уміння висловлювати свої думки, культуру мовлення; дотримувати послідовності виконання роботи під керівництвом дорослого; уміти висловлювати рефлексивні та оцінні судження, моделювати і прогнозувати в межах певного завдання, виконувати завдання за інструкцією; переключатися з одного виду роботи на інший.
Хід заняття:
1. Відкрийте презентацію та опрацюйте перший слайд давши відповіді на питання:
- Яка пора року зображена на малюнку?
- Які зміни відбуваються навесні?
- Що відбувається з природою навесні?
- Які весняні турботи з'являються у людей з приходом весни?
2. Опрацюйте завдання запропоновані на слайдах презентації
Бажаю плідної роботи!
28.02.2022р. #2.1
Тема: Весела ферма
Мета: закріпити знання дітей про свійських тварин; вдосконалювати навички дитини у звуконаслідуванні; закріпити вміння дітей правильно виконувати артикуляційну гімнастику; розширювати та вдосконалювати активний та пасивний словник дитини; закріпити вміння знаходити дитинчат тварин; розвивати дрібну моторику та загальну моторику; розвивати мовлення, пам’ять, увагу; розвивати рухливість та укріплювати м’язи артикуляційного апарату; розвивати мовленнєвий видих; вдосконалювати артикуляцію звуків; виховувати зацікавленість до здобуття нових знань; виховувати дбайливе ставлення до тварин; активність та посидючість.
Обладнання: набір для дихальних вправ, набір до дидактичних ігор «Ферма», аудіо записи звуків тварин.
Хід заняття
«Собачка»
Вийшли пальчики гуляти, (пальчики біжать по столу)
Стали весело танцювати.
Ось так, ось так (виставляють з кулака великі пальці)
Стали весело танцювати,
Пальчики грали, (пальці збираються в пучку, яка то відкривається, то закривається)
Собачку побачили. (пальці лівої руки з'єднуються і випрямляються. Пальці правої руки збираються в пучку, вказівний загинається ( «собачка»)
Вона голосно гавкає,
Пальчики лякає. (фігура «собачка». Великий палець стрибає)
Пальчики збіглися,
У кулачок все стиснулися. (ліва рука стискається в кулак)
А собака ходить.
Пальці не знаходить. (ліва рука стиснута в кулак, права - «собачка» рухається навколо лівої)
Кулачки стукали. (одним кулачком стукають про інший)
Собачку злякали. (пальці біжать по столу)
-
Це була пальчикова гімнастика про собаку. Як розмовляє собака? (Аф аф аф)
-
Давай разом повторимо аф аф аф.
-
Молодець, подивись це подвір’я де живуть свійські тварини (показуємо малюнки подвір’я з тваринами). На подвір’ї живуть: собака, кішка, кури, каченята, курчата, корова, телятко, вівця, тощо. Свійські тварини живуть разом з людиною, їм потрібна турбота від людей. Люди їх годують, доглядають за ними, будують їм домівки.
Дидактична гра «Тіні тварин»
Дитині надається малюнок з різними зображеннями тіней свійських тварин та надаються самі тварини. Завдання дитини покласти на тінь необхідну тваринку.
-
Подивись уважно, це наш двір де живуть багато тварин. Допоможи їм будь-ласка стати на свої тіні.
-
Молодець, ти знайшов усі тіні тварин, а зараз я тобі пропоную трішки погратися з тваринками.
Артикуляційні вправи:
-
Дивись які свинка наїлася, аж щоки надулися. (Артикуляційна вправа «Хом’ячок». Виконуємо 3-5 разів.)
-
А ось кішка вийшла на сонечко погрітися, ось як спинку вигинає. (Артикуляційна вправа «Кішка». Виконуємо 3-5 разів.)
-
Ой а за парканом сховалася лисиця, не пустимо її до подвір’я свого. Давай покажемо їй який в нас високий паркан. (Артикуляційна вправа «Паркан». Виконуємо 3-5 разів.)
-
Тут індик свариться, покажи як він свариться. (Артикуляційна вправа «Індик». Виконуємо 3-5 разів.)
-
Дивись як горобчики налетіли на пшеницю для курчат, проженемо їх. (Дихальна гімнастика)
Дидактична гра «Половинки»
Дитині надавалися картки під час виконання артикуляційної гімнастики. Завдання дитини скласти частинки карток, щоб утворилися тварини.
-
Дивись, в тебе є половинки тваринок, я тобі дам другу частинку тваринок, а ти їх з’єднаєш і ми з ними поспілкуємося.
-
Молодець, в тебе вийшло п’ять тваринок, давай з ними поспілкуємося.
-
Це корова – мууууу;
-
Це курка – ко ко ко;
-
Це собака – аф аф аф;
-
Це вівця – меееее;
-
Це баран – бееее;
-
Молодець, тваринки задоволені, що ти з ними порозмовляв.
Дидактична гра «Нагодуй тварин»
Дитині надаються тваринки та їжу яку можуть їсти ці тваринки. Завдання дитини правильно розкласти їжу для тварин.
-
Подивись, як багато свійських тварин, давай погодуємо їх.
Фіз хвилинка
Важко зайчику сидіти,
Треба трішки відпочити: скік-скік-скік!
Важко зайчику стояти,
Треба трішки пострибати: скік-скік-скік!
Лісовичок Ох сів на мох,
Ручками помахав, весело пострибав!
Нахил вправо, нахил вліво,
Можна братися за діло!
Дидактична гра «Впізнай по голосу»
Дитина слухає аудіо записи тварин та показує на малюнок тварини, яка вимовляє такі звуки.
-
Послухай, я зараз буду включати тобі мову різних тваринок, а ти будеш показувати їх на малюнках.
Дидактична гра «Мати та дитинча»
Дитині надаються малюнки дорослих тварин, малюнки дитинчат по одному надаються логопедом. Завдання дитини по одному знаходити дитинчат та батьків. Під час накладання логопед називає тварин.
Молодець, ти добре впорався зі завданнями.
01.03.2022р. #3.1
Тема: Три ведмеді
Мета: Розвивати координацію рухів і дрібної моторики, артикуляційний апарат, мовлення. Розвивати увагу, мислення, сприйняття. Закріпити поняття про величену (великий-менший-маленький), про геометричні фігури. Вчити співвідносити кольори. Формувати впевненість в собі і в своїх можливостях. Сприяти підвищенню самооцінки і нормалізації психоемоційного стану.
Обладнання: Лист з зображенням пальчикових кроків, різнокольоровий посуд, іграшкова каструлька, манка з горохом і квасолею, картинки із зображенням ведмедів різної величини, будинок з відсутніми частинами.
Хід заняття:
Організаційний момент:
Дефектолог: Сьогодні ми з тобою потрапимо в казку і будемо допомагати її героям справитися з труднощами. А казка наша буде про дівчинку Марійку.
Основна частина:
Дефектолог: Одного разу Марійка вирішила піти в ліс і назбирати грибів та горішків (Масаж грецьким горіхом). Так Марійка збирала грибочки та горішки і не помітила як заблукала. Але раптом вона побачила доріжку і пішла по ній (Вправа “Пальчикові кроки”), і натрапила на будиночок. Та щось було не так в тому будиночку, та в ньому не вистачає деталей. Давай допоможемо дівчинці відремонтувати його (Впр. ”Підбери деталі до будинку”. Геометричні фігури.-Яка це фігура?).
Ось тепер Марійка може потрапити в будинок. Дівчинка зайшла і побачила, що в будинку є стіл, а біля нього три стільчика, а на столі стоїть три чашки і три тарілки та вони переплутані (Впр. ”Розстав за кольором посуд” ).
Потім Марійка побачила велику каструлю і вирішила господарям зварити кашу і пригостити їх (Впр. ”Розкладемо кашу”, - Що ми робимо?). Дівчинка так натомилася, що прилягла на ліжечко і заснула. А в цей час додому повернулися господарі (Показуємо зображення ведмедів. - Хто це?) – так, це була сім’я ведмедів. (Впр. “Від більшого до меншого”. - Де найбільший? Де найменший?).
Ведмеді побачили, що будинок відремонтований, а посуд стоїть на своїх місцях та ще й смачно пахне каша (Впр. на дихання “Вдихни аромат”), а на ліжечку найменшого ведмедика солодко спить дівчинка. Ведмеді її розбудили і Марійка їм посміхнулася (Артикуляційна впр. “Посмішка”), вона розповіла, що заблукала і попросила допомогти їй повернутися додому. Ведмедям дуже сподобалась дівчинка і вони вирішили їй допомогти і показати дорогу з лісу (Малюваня на манці: доріжки, ялинки). Марійка повернулася додому.
Вихід з казки:
Дефектолог: Який ти молодець, що допоміг Марійці, але і нам час повертатися.
03.03.2022р. #1.2
Тема: Порівняння двох та більше предметів
Мета: вчити здобувачів освіти в межах вивченого матеріалу з різних навчальних предметів виділяти ознаки об’єктів; за допомогою або самостійно виділяти суттєві ознаки та властивості окремих предметів, порівнювати два та більше предметів за різними характеристиками; розвивати вміння класифікувати предмети, відносити до родини або класу; давати словесну характеристику предметів, вміння зосереджувати увагу на об’єктах даних наочно; виховувати бережне ставлення до свого здоров’я, дотримування правил гігієни, режиму дня, правильно планувати та розподіляти раціон, активно вживати корисну їжу.
Хід заняття
І. Організаційна частина
1. Привітання. Емоційне налаштування. Гра «Парасольки»
Мета: створити позитивний настрій, атмосферу довіри, доброзичливості. Визначити настрій учнів та налаштувати їх на позитивні емоції.
-
На парті лежать парасольки. Уявіть, що зараз у нашому класі пішов дощ і вам терміново потрібно заховатися. Виберіть парасольку, яка вам більше до душі, яка вам подобається, яка викликає у вас довіру.
-
Вибір зроблено, тож давайте я дам прогноз на сьогоднішній урок згідно вашим парасолькам.
-
Червона парасолька – ви енергійні, активні, сьогодні будете в центрі уваги.
-
Синя парасолька – ви врівноважені, сьогодні добре засвоїте новий матеріал.
-
Жовта парасолька –ви дослідник, прагнете здобути онові знання сьогодні будете наполегливо працювати.
-
Зелена парасолька – ви спокійні, але хочете досягти гарного результату.
-
Фіолетова парасолька – ви романтичні, прагнете пізнати щось нове та поділитися своїми знаннями з оточуючими.
-
Коричнева парасолька – ви впевнені у своїх знаннях .ви задоволені що прийшли на заняття і прагнете поповнити свій арсенал зн
-
2. Зняття психологічного та нервового напруження
-
- Яка зараз пора пору? (весна)
-
- Погляньте у вікно. Яка сьогодні погода? Які емоції викликає у вас сьогоднішній день?
-
- З яким настроєм ви прокинулися та чого очікуєте від сьогоднішнього дня?
-
- Давайте візьмемо часточку сонячних промінчиків та зарядимося від них позитивом, енергією та здоров’ям.
-
ІІ. Повідомлення теми та завдань уроку
-
Сьогодні на нашому занятті ми будемо рахувати та порівнювати предмети за величиною, кількістю, розмірами. Отже, починаймо.
-
ІІІ. Основна частина. Розвиток когнітивної сфери
-
Ігри-розминки. Орієнтування у просторі
-
Перше завдання від дуже цікаве та вчить нас швидко запам’ятовувати зображення. Подивись уважно на картинки (5 секунд). Запам’ятайте їх та відтворіть у тій же послідовності.
-
-
-Назви, що зображено перше, друге, третє, останнє. Що зображенопо краях, а що в середині? Назвіть фрукти в зворотному порядку. Що спільного у цих картинках? (Колір, це фрукти)
-
(Викладаю фрукти моделі-аналоги червоне яблуко, банан, лимон, зелена груша)
-
-Що змінилося?Чим відрізняються фрукти ?Що спільне?
-
-
-Що можна сказати про ці зображення? Що в них спільного? (овочі, корисні та ростуть на городі)
-
-Що об’єдную овочі, що розташовані по середині? Що спільного у другого та передостаннього овоча?
-
-
-Назвіть продукти по порядку. Що розташоване останнє? Що знаходиться після молока? Що ви можете сказати про цей ряд продуктів?
-
-Ми опрацювали з вами три ряди продуктів, що можна сказати про них? Що в них спільного? Так,всі вони корисні для здоров’я, мають у своєму складі багато вітамінів, мінералів, поживних речовин, які дають нашому організму сили та енергію працювати, вчитися, відпочивати. Так, так, для відпочинку теж потрібна сила та енергія.
-
Порівняння предметів за розмірами
-
-Тепер ми будемо порівнювати предмети за розмірами, тож будь уважні. (При читанні вірша вчитель прикріплює зображення тварин на дошці.)
-
В цирк прийшла руда Лисиця,
-
Слон, Жирафа і Тигриця,
-
Мишка й Зайчик куций-хвіст.
-
Хто найменший був на зріст?
-
Що з звірів відвідав цирк? Скільки всього звірів?
-
Хто з звірів був найвищий? Хто найменший?
-
Що спільного у цих тварин?
-
Де мешкають ці тварини?
-
-
Порівняння предметів за довжиною, шириною.
-
(стрічки синього і жовтого кольору однакової довжини і ширини)
-
-Переходимо до наступного завдання. Перед тобою дві стрічки . Що в них спільного (довжина, ширина, матеріал,)
-
-Що відмінного ?(колір)
-
(стрічки однакового кольору ,але різні за довжиною і шириною)
-
-Поглянь, будь ласка, на ці стрічки. Що спільного ?(колір,матеріал)
-
-Що відмінного?(довжина, ширина)
-
4. Порівняння предметів за кількістю.
-
- Маємо ще одне завдання на картках . Я впевнена, що проблем при виконанні не буде.
-
-
Вправи на розвиток дрібної моторики
-
-Зараз я дам макети овочів та фруктів, які підготувала для вас. Завдання в одну корзинку зібрати «Овочі» в іншу корзину «Фрукти».
-
Порівняння предметів за розмірами.
-
- З ромашки заварюють чай, яким лікують багато хвороб, роблять ванни для купання дітей, різні промивання для ран, а також миють волосся, виготовляють креми для шкіри. Сушену ромашку можна використовувати як ароматизатор.
-
V. Рефлексія. Прощання
-
Отже, давайте підведемо підсумки сьогоднішнього заняття. Що нового ви сьогодні дізналися? Що найбільше сподобалося, а що хотілося б повторити?
-
На смайлику, який я зараз покладу, намалюйте настрій з яким ви закінчуєте сьогоднішнє заняття.
10.03.2022р. #1.3
Тема Овочі. Кольори та геометричні фігури. Розвиток зорового та слухового сприймання та пам’яті
Мета: закріпити знання про овочі, їх ознаки, місця де вони ростуть; формувати узагальнюючи поняття «овочі»; повторити основні кольори та площинні геометричні фігури; навчити порівнювати предмети за кольором та формою; продовжувати вчити орієнтуватися на аркуші паперу; розвивати логічне і конструктивне мислення, пам 'ять, мову, творчу уяву, пізнавальну активність, вміння концентрувати увагу, порівнювати, узагальнювати, класифікувати, систематизувати на наочній і вербальній основі; розвивати пам'ять, увагу, пізнавальну активність; виховувати інтерес до навчання; Корекційна: корегувати повноту відтворення словесного матеріалу; вдосконалювати артикуляційний, дихальний та голосовий апарат; працювати над вдосконаленням і якісним розвитком кінестетичного сприймання, просторового орієнтування.
Хід заняття:
- Відкрийте урок за допомогою кнопки та опрацюйте його. Бажаю успіхів.
12.03.2022р. #1.4
Тема: Розвиток слухового сприймання – вправи на розвиток фонематичного слуху; формування почуття ритму, темпу.
Мета: продовжувати корекційно – розвиткову роботу по розвитку слухового сприймання дитини; розвивати процеси мислення, пам'ять, слухову увагу; удосконалювати дрібну моторику.
Матеріал: дидактичні ігри та вправи, іграшкові музичні інструменти.
Хід заняття
-
Психологічна підготовка:
Другу руку простягни,
Посмішку усім пошли.
Добрий ранок!
Добрий день!
Нашу зустріч розпочнем!
Мовленнєва вправа «Луна» - розвиток слухового сприймання, вміння відтворювати за зразком.
-
Основний етап:
Дидактична гра «Що звучало – розкажемо, як звучало – покажемо»
Мета гри – навчити визначати джерело звуку, розвивати слухову увагу, пам’ять.Спочаткупропонуємопрослухати,розпізнати та запам’ятати такі звуки: шелест аркушів книги, клацання ключів, м’яча, дзюрчання води, що ллється. Потім дорослий знов створює ті ж самі звуки, стоячи за екраном, а дитина називає, який предмет звучав, та самостійно відтворює аналогічний звук, використовуючи потрібні предмети.
Дидактична гра «Тихо-гучно»
Мета: Навчаємо визначати силу звучанняіграшкових фортепіано, барабана, сопілки, бубна.
Дидактична вправа “Назви слово!”
Запропонуйте дитині вибрати серед інших слів, та назвати лише те, яке починається на певний звук:
– на звук [а] серед слів Аня, Оля, Ігор, осінь, айстра;
– на звук [і] серед слів іграшки, овочі, автобус, Іра;
– на звук [б] серед слів мак, банка, танк, бочка.
Фізкультхвилинка
Взимку холодно у лісі.
Всі дерева голі й лисі.
Білка ж гарне хутро має,
Ще й зарядка зігріває.
Зранку хутко із дупла —
Зігріватись до тепла.
Поскакає по гілках,
Побігає по стежках,
На всі боки прогиналась,
Лосів в лісі роздивлялась.
Плечі добре розрівняли
І за парти посідали.
-
Заключний етап:
Дидактична вправа «Впіймай звук» - розвиток фонематичного слуху.
12.03.2022р. #2.2
Тема: Весна
Мета: закріпити знання дітей про весну; закріпити вміння дітей правильно виконувати артикуляційну гімнастику; розвивати вміння промовляти прості слова; розширювати та вдосконалювати активний та пасивний словник дитини; розвивати дрібну моторику та загальну моторику; розвивати мовлення, пам’ять, увагу; розвивати м’язи артикуляційного апарату; розвивати мовленнєвий видих; вдосконалювати артикуляцію звуків; виховувати зацікавленість до здобуття нових знань; виховувати дбайливе ставлення до природи; активність та посидючість.
Словникова робота: вода, діти, дощ, весна, щебет, луг, поле, дерева.
Хід заняття
«Надійшла весна»
Надійшла весна прекрасна,
многоцвітна, тепла, ясна,
наче дівчина в вінку.
Зацвіли луги, діброви,
повно гомону, розмови
і пісень в чагарнику.
Автор: Іван Франко
-
Це віршик про весну. Давай разом промовимо вееееееснааааа.
-
Молодець, навесні починає танути сніг, розквітають перші квіти, повертаються з теплих країв птахи, сонечко частіше виходить на небо та зігріває нас своїм теплом.
-
Давай трішечки пограємось з весняним сонечком. Повторюй за мною вправи.
Артикуляційні вправи:
-
Сонечко на нас світить, ми радіємо йому. (Артикуляційна вправа «Посмішка». Виконуємо 3-5 разів.)
-
Сонечко сховалося за хмарику та подув вітер. (Артикуляційна вправа «Трубочка». Виконуємо 3-5 разів.)
-
Сонечко яскраво світить нам в обличчя, давай покажемо йому язика. (Артикуляційна вправа «Лопатка». Виконуємо 3-5 разів.)
-
Дивись дітки гойдаються на гойдалці давай разом погойдаємося. (Артикуляційна вправа «Гойдалка». Виконуємо 3-5 разів.)
-
А ось і кішечка вийшла погрітися на сонечку, зробимо як кішечка. (Артикуляційна вправа «Кішка». Виконуємо 3-5 разів.)
-
Коли сонечко заходить за хмарки стає прохолодніше та починає дути вітер. (Дихальна гімнастика)
Дидактична гра «Весна прийшла»
Дитині надаються малюнки природи різних пір року. Завдання дитини обрати весняні картинки.
-
Весна прийшла та зміни нам принесла, обери малюнки з тими змінами які відбуваються навесні.
-
Молодець, давай уважно подивимося, що відбувається навесні.
-
Діти граються на вулиці. (Повторюємо діііітииии)
-
Зеленіють дерева. (Повторюємо дееереееваааа)
-
Крапає дощ. (Повторюємо доооощ)
-
Чується щебет птахів. (Повторюємо щееебееет)
-
Люди починають обробляти поля. (Повторюємо пооооляяя)
-
Тварини виходять на луги. (Повторюємо луууугииии)
-
На вулиці багато води. (Повторюємо воооодииии)
-
В тебе добре виходить повторювати слова. З кожним днем ти починаєш говорити все більше і більше нових слів.
Дидактична гра «Якої квітки не стало»
Дитині надаються декілька малюнків з квітками, завдання дитини запам’ятати квіточки, коли логопед забере одну вказати якої квітки не стало.
-
Подивись, весна подарувала нам багато квітів, але зима буде забирати одну квітку собі. Твоє завдання запам’ятати всі квітки та сказати яку квітку забрала собі зима.
Дидактична гра «Збери собі корзинку квітів»
Дитині надаються малюнки різних квітів та пусту корзинку. Завдання дитини скласти в корзинку ті квітки, які намальовані на картці.
-
Ось весняні квітучі корзинки, склади собі в корзинку ті квіти які намальовані на цьому зразку.
Фізхвилинка
Ми пішли гуртом на луки,
Підняли до сонця руки.
Потягнулися, присіли,
Підвелись, потупотіли.
Так травичка проростає,
Так пташина прилітає,
Так струмочок пробігає,
А так квітка розквітає.
Як зайчики, стрибаємо,
Весну зустрічаємо.
Олена Виноградова
Прослуховування весняних звуків природи. (натисніть на текст жовтого кольору)
-
Ось так радіє природа приходу весни. Давай подивимося на весняний луг. Бачиш як багато тут весняних квітів, вони яскраві та різнокольорові.
-
Молодець, ти добре впорався з усіма завданнями.
14.03.2022р. #1.5
Тема: Вправи на розвиток вміння класифікувати предмети і слова.
Мета: продовжувати розвиток мислення дитини, удосконалювати вміння класифікувати предмети та слова, розвивати пам'ять, мовлення, поповнювати словниковий запас словами-узагальненнями; удосконалювати дрібну моторику.
Матеріал: предметні малюнки, графічний малюнок для розвитку дрібної моторики.
Хід заняття
-
Початковий етап:
Привітання:
У мене гарний настрій дуже
Посміхнись і ти, мій друже!
Логопедична розминка:
Вправи: «Грибок», «Барабан», «Труба», «Смачна цукерка».
-
Основний етап:
Вправа «Назви одним словом» - розвиток вміння класифікувати предмети та підбирати узагальнюючі слова.
Вправа «Розклади на групи» - розвиток вміння розкладати предмети на групи за певними ознаками; розвиток пам’яті, мислення.
Вправа «Визначити предмет за його ознаками (колір, форма, розмір…):
легка, м’яка, біла — …
струнка, висока, білокора -…
пухнаста, руда, працьовита -…
Лапки в боки, вгору вушка —
Скачуть білочки-подружки.
Один, два, три, чотири, п'ять,
По гілках вони летять.
Один, два, три, чотири, п'ять,
Люблять білочки стрибать.
-
Заключний етап:
Робота з графічним малюнком – розвиток дрібної моторики.
Гра «Знайди зайвий предмет» (натисни на кнопку внизу)
14.03.2022р. #2.3
Тема: Лісові мешканці
Мета: закріпити знання дітей про лісових мешканців; вдосконалювати навички дитини у звуконаслідуванні; закріпити вміння дітей правильно виконувати артикуляційну гімнастику; розширювати та вдосконалювати активний та пасивний словник дитини; закріпити вміння знаходити однакові предмети; розвивати дрібну моторику та загальну моторику; розвивати мовлення, пам’ять, увагу; розвивати рухливість та укріплювати м’язи артикуляційного апарату; розвивати мовленнєвий видих; вдосконалювати артикуляцію звуків; виховувати зацікавленість до здобуття нових знань; виховувати дбайливе ставлення до тварин; активність та посидючість.
Обладнання: набір для дихальних вправ, набір до дидактичних ігор «Лісові мешканці», аудіо записи звуків тварин.
Хід заняття
«Їжачок»
Їжачок маленький замерз (долоньки з'єднані, пальці підняті вгору і переплетені між собою)
І в клубок згорнувся (пальці переплетені і зігнуті)
Сонце їжачка зігріло, (пальці повільно розгинаються)
Їжачок розвернувся! (Пальці переплетені і підняті вгору)
Автор: невідомий
-
Це була пальчикова гімнастика про їжака. Як розмовляє їжак? (уф уф уф)
-
Давай разом повторимо уф уф уф.
-
Молодець, подивись на лісову галявину тут живуть лісові мешканці (показуємо малюнки галявини з тваринами). На галявинці живуть: вовк, їжак, лиса, сова, заєць, ведмідь, тощо. Лісові тварини живуть у лісі, їм не потрібна турбота від людей. Вони самі знаходять собі їжу, будують собі домівки, доглядають за своїми дитинчатами.
Дидактична гра «Лісові тіні»
Дитині надається малюнок з різними зображеннями тіней лісових мешканців та самі лісові мешканці .
-
Подивись уважно, це лісова галявина тут живуть лісові мешканці подивись, на їх тіні та наложи їх малюнки.
-
Молодець, а тепер давай трішки пограємося з ними.
Артикуляційні вправи:
-
Дивись як кабан наївся, аж щоки надулися. (Артикуляційна вправа «Хом’ячок». Виконуємо 3-5 разів.)
-
А ось сова на гілці сидить та угукує. (Артикуляційна вправа «Трубочка». Виконуємо 3-5 разів.)
-
За кущем сховався заєць. (Артикуляційна вправа «Сховай язик». Виконуємо 3-5 разів.)
-
Грибочки на галявинці повиростали. (Артикуляційна вправа «Грибок». Виконуємо 3-5 разів.)
-
Дивись як метелики налетіли на квіточки. (Дихальна гімнастика)
Розгляд малюнку
Дитині надається малюнок з різними зображеннями лісових мешканців на галявинці.
-
Подивись уважно, це лісова галявина тут живуть: вовк, їжак, лиса, сова, заєць, ведмідь, тощо. Давай трішки порозмовляємо з ними:
-
Вовк говорить: ууууууууууу;
-
Їжак говорить: уф уф уф;
-
Сова говорить: уху уху;
-
Зозуля говорить: ку ку ку;
-
Дикий кабан: хрю хрю хрю.
Дидактична гра «З’єднай однакових»
Дитині надаються малюнок і фломастер. Завдання дитини знайти однакові малюнки та з’єднати їх.
-
Дивись, в тебе є малюнки тваринок, я тобі дам фломастер, а ти з’єднай їх.
-
Молодець, в тебе все вийшло.
Фіз хвилинка
Ми лісочком йшли
І грибочок там знайшли.
Нагнулися, підняли,
У кошик поклали
І рушили далі.
Ми лісочком йшли,
Пташеня знайшли.
Нахилилися, підняли,
В гніздечко поклали
І рушили далі.
Хто ж там, хто вже так втомився,
І наліво нахилився?
Автор: невідомий
Дидактична гра «Чий хвіст» (натисніть на кнопку)
Релакс
Дитина слухає аудіо запис шуму лісу.
Давай присядемо на килим, заплющмо очі та послухаємо звуки лісу.
15.03.2022 р. #3.2
Тема: Свійські птахи
Мета: продовжувати вчити дітей розпізнавати птахів за описом, наслідувати їх, правильно називати птахів та їх дитинчат; повторити геометричні фігури; закріплювати знання про те, чим харчуються та де живуть свійські птахи, згинання паперу; розвивати зв’язне мовлення, спостережливість, уміння слухати, логічне мислення, дрібну моторику; виховувати любов до птахів, бажання за ними доглядати.
Хід заняття
-Добрий день,
Дуже рада тебе бачити!
Я у очі подивлюся
І привітно посміхнуся,
І до твоїх долоньок доторкнуся.
- Сьогодні ми с тобою будемо говорити про пташок. А про яких саме, ти дізнаєшся із загадок.
На дворі і на току —
Скрізь луна : «Ку-ку-рі-ку!»
Гордо птах цей походжає ,
Дуже пишний хвостик має,
Шпори, гребінець чарівний.
Що за птах цей, дітки?.. (Півень).
Ходить-бродить по двору
І лякає дітвору.
Заґелґоче, зашумить,
Наче зараз полетить.
Розбігайтеся, малята,
Бо почне він вас щипати! (Гусак)
Ходить птаха по подвір’ю:
Гребінець, борідка, пір’я.
А якщо сіда в гніздечко –
Нам несе вона яєчко. (Курка)
В неї ноги — наче ласти,
Дзьоб плескатий, червонястий,
— Кря-кря-кря, — пливе по річці,
Їсть зерно, скубе травичку…
Ви вгадали цю босячку?
Хто це, діти? Звісно,… (Качка)
Хто сердитий спозаранку На подвір’ї біля ґанку?
– Ой булди, булди, булдик, – З півнем свариться… (Індик)
-
Які це птахи, дикі чи домашні?
Тематична ігротека (дидактична гра «Відгадай птаха»)
- Це великий білий довгошиїй птах. Він багато плаває, а по землі ходить перевальцем. Цей птах полюбляє скубти травичку. А якщо його скривдити, він може вщипнути кривдника. (Гусак.) Це свійський чи дикий птах? (Свійський.) Чому? (Тому що в нього є хазяїн, який його годує й піклується про нього.) Бувають, малята, і дикі гуси. Але вони
найчастіше рябі й значно худіші від свійських родичів. Це дозволяє їм літати.
— Це птах із червоним гребенем і дзвінким голосом. Він прокидається на світанку і раніше заміняв людям будильник.(Півень.) А це свійський чи дикий птах? (Свійський.) Чому?
(Тому що він живе в людей.) А як називають дружину півня? (Курка.) А дітей півня? (Курчата.)
Мотивація
Зібрався Півник на гастролі до сусіднього села: дуже вже там прохали його виконати романси. А Півникові так не хотілося розлучатися зі своєю коханою дружиною Курочкою. Допоможемо півнику і пограймо у гру "Хто зайвий"(натисни на кнопку)
Розминка для рук «курчата»
— Зобразити долоньками, як кури відкривають і закривають дзьоби;
— зобразити, як долоньки-кури труться шийками одне об одного (тильною та зовнішньою частиною зап’ясть);
— зобразити, як долоньки-кури відвертаються й повертаються дзьобами досередини і назовні;
— зобразити, як долоньки-кури танцюють, крутячи дзьобами.
Фізкультхвилинка «квочка»
Ходить квочка навколо кілочка, (Обертання тулубом.)
Водить діточок коло квіточок. (Ходьба на місці.)
Квочка каже: «Квок! (Махи руками з плесками по стегнах.)
Ось золотий кілок!» (Показування пальцем.)
Підведення підсумків
- Про яких птахів , ми з тобою говорили? (домашніх або свійських)
- Назви їх
( півень, курка, курча; гусак, гуска, гусеня; качур або селезень, качка, каченя; індик, індичка, індиченя)
- Де живуть домашні птахи? ( у хліву)
- Чому вони мають назву домашні? (їх вирощують люди)
17.03.2022 р. #1.6
Тема: Їздить, плаває, літає
Мета. Закріплювати знання назв транспортних засобіі та вміння класифікувати їх за видами. Продовжувати формувати уявлення дітей про рух транспорту. Розвивати мислення, пам ять, увагу, координацію рухів, дрібну моторику рук, артикуляційний апарат. Розширювати словник дітей. Виховувати вміння слухати.
Хід уроку
Пісенька « Плеск-плеск у долоньки»
Плеск-плеск
Всі в долоньки,
Плескаємо всі разом (плескають у долоньки)
Плеск – плеск
По колінах,
Плескаємо всі разом (по колінах)
Смимк – смик
Всі за вушка,
Смикаємо всі разом. (двома руками смикають себе за вушка)
Круть- круть всі за носик,
Крутимо усі разом. (однією рукою крутять за носик)
Кліп-кліп всі очима,
Кліпаємо всі разом (кліпають очима)
Презентація дидактичного матеріалу "СУХОПУТНИЙ ТА ПОВІТРЯНИЙ ТРАНСПОРТ" (натисни на кнопку та переглянь цікаве відео)
Пропоную перейти за наступною кнопкою та пограти у гру "ЇЗДИТЬ, ПЛАВАЄ, ЛІТАЄ"
- Дякую за роботу!!!
21.03.2022р. #1.7 та #2.4
Тема: ☀ Пальчикова вправа☀ "Зайчикова забава" 🐇
Пальчикові вправи, скільки всього корисного в цих рядках!!! Під час виконання даних вправ у дітей розвивається мимовільна увага, пам'ять, а також відчуття темпу та ритму мовлення і формуються навички самоконтролю.
Пропоную батькам разом із дитиною вивчити слова пальчикової вправи та підготувати матеріал для її виконання із підручних матеріалів після перегляду відео.
«Зайчикова забава»
Ішов зайчик по доріжці,
Розгубив фігурок трішки
У долоньку всі збери-
Зайчику допоможи!
Два квадрата,
Один круг,
І трикутник також тут.
Два овала, два кільця
Одне серце
Й посмішка.
Ось така чудова вправа,
Зайчику була забава!
Автор: Марія Тищенко
Бажаю плідно попрацювати!
22.03.2022р. #3.3
Тема: Ігри з горіхами
Пропоную добірку ігор із звичайними предметами, які є під рукою: сприяють розвитку мовлення, уваги, пам‘яті, мислення, дрібної моторики…Горіхи можна замінити будь чим ( каштани, камінці, квасоля, вермішель і т.д.)
Послідовність рухів.
Ми ставимо - дитина повторює (наприклад: горіх-кулак, камінчик - долоня, тощо). Варіювати можна порізному…
Спільна робота правої та лівої півкуль мозку ( одночасно правою та лівою рукою). Ці вправипокращують розумову діяльність, стійкість уваги, допомагають полегшити навчання, розвинути мовленнєві функції, а також сприяють цілісному розвитку мозку, синхронізації роботи півкуль, оптимізації когнітивних та афективних функцій.
Диференціація звуків за допомогою логоритміки/Фонематичні ряди. Беремо необхідні звуки та позначаємо: горіх– це один звук/склад, камінчик– інший.
Диференціація за допомогою сортування та зовнішніх тригерів. Потрібна картинка. Можна розрізняти звуки за подібною артикуляцією, твердий/м'який, що замінюються і т.д.
Визначаємо чи є звук у слові, його місце ( на початку, в середині чи в кінці слова). Розвиваємо дихання, мовлення, слух, моторику.
Заповнюємо лунки яєчної коробки за допомогою ложки (права-ліва рука) + інструкція. Супер крута штука на дрібну моторику, координацію та уважність.
Заповнюємо осередки яєчної коробки за допомогою щипців (права – ліва) + інструкція. Сортування. Це і уважність, і дрібна моторика і орієнтація...
Самомасаж «Покатушки». Дуже класна штука. Можна і з використанням пальчикової гімнастики, віршиків, чистомовок.
Рахунок та відповідність зазначеній кількості. Розвиваємо все: і дрібну моторику, і рахунок, вчимо ВІДПОВІДНІСТЬ.
Побудуй фігуру з горішків (можна закріпити назви геометричних фігур, летер, цифр, різні предмети тощо). Дуже універсальна гра. Побудуй фігуру з горішків уточнюємо яким саме органом. Можна будувати якимось пальцем руки, ноги, носом, ліктем тощо. Завжди дуже весело, а ще корисно!!!
- Пропоную переглянути відео (натисніть на кнопку) та попрацювати. Бажаю успіхів!
24.03.2022р. #1.8
Тема: Ігри з горіхами
Пропоную добірку ігор із звичайними предметами, які є під рукою: сприяють розвитку мовлення, уваги, пам‘яті, мислення, дрібної моторики…Горіхи можна замінити будь чим ( каштани, камінці, квасоля, вермішель і т.д.)
Послідовність рухів.
Ми ставимо - дитина повторює (наприклад: горіх-кулак, камінчик - долоня, тощо). Варіювати можна порізному…
Спільна робота правої та лівої півкуль мозку ( одночасно правою та лівою рукою). Ці вправипокращують розумову діяльність, стійкість уваги, допомагають полегшити навчання, розвинути мовленнєві функції, а також сприяють цілісному розвитку мозку, синхронізації роботи півкуль, оптимізації когнітивних та афективних функцій.
Диференціація звуків за допомогою логоритміки/Фонематичні ряди. Беремо необхідні звуки та позначаємо: горіх– це один звук/склад, камінчик– інший.
Диференціація за допомогою сортування та зовнішніх тригерів. Потрібна картинка. Можна розрізняти звуки за подібною артикуляцією, твердий/м'який, що замінюються і т.д.
Визначаємо чи є звук у слові, його місце ( на початку, в середині чи в кінці слова). Розвиваємо дихання, мовлення, слух, моторику.
Заповнюємо лунки яєчної коробки за допомогою ложки (права-ліва рука) + інструкція. Супер крута штука на дрібну моторику, координацію та уважність.
Заповнюємо осередки яєчної коробки за допомогою щипців (права – ліва) + інструкція. Сортування. Це і уважність, і дрібна моторика і орієнтація...
Самомасаж «Покатушки». Дуже класна штука. Можна і з використанням пальчикової гімнастики, віршиків, чистомовок.
Рахунок та відповідність зазначеній кількості. Розвиваємо все: і дрібну моторику, і рахунок, вчимо ВІДПОВІДНІСТЬ.
Побудуй фігуру з горішків (можна закріпити назви геометричних фігур, летер, цифр, різні предмети тощо). Дуже універсальна гра. Побудуй фігуру з горішків уточнюємо яким саме органом. Можна будувати якимось пальцем руки, ноги, носом, ліктем тощо. Завжди дуже весело, а ще корисно!!!
- Пропоную переглянути відео (натисніть на кнопку) та попрацювати. Бажаю успіхів!
28.03.2022р. #1.9 та #2.5
Тема: Цікаві кришечки
Цікаві ідеї завдань для дітей з підручними предметами: вивчаємо та закріплюємо кольори, цифри, букви, тощо. Сприяють розвитку уваги, мислення, пам‘яті, спостереження та орієнтування. Граймось та розвиваймось з користю!
- Вітаю, мої любі! Пропоную вам сьогодні трішечки розважитись та пограти! Для роботи вам знадобиться папір, фломастери, маркер та кришечки. Для закріплення кольорів можете обрати кришки відповідного кольору. Перегляньте відео та попрацюйте з користю.
29.03.2022р. #3.4
Тема: Морські жителі
Мета: закріпити знання дітей про морських жителів; закріпити вміння дітей правильно виконувати артикуляційну гімнастику; розвивати вміння промовляти прості слова; розширювати та вдосконалювати активний та пасивний словник дитини, закріпити назви кольорів; розвивати дрібну моторику та загальну моторику; розвивати мовлення, пам’ять, увагу; розвивати рухливість та укріплювати м’язи артикуляційного апарату; розвивати мовленнєвий видих; вдосконалювати артикуляцію звуків; виховувати зацікавленість до здобуття нових знань; виховувати дбайливе ставлення до природи; активність та посидючість.
Хід заняття
«Я чую море»
Я чую море, навіть відчуваю,
Воно співає, мовби чарівне.
Що сталось, скажете… А я не знаю,
Та море кличе і запрошує мене.
-
Це віршик про море. Давай разом промовимо моооорееее та переглянемо цікаве відео про море (натисни кнопку "МОРЕ")
-
-
Молодець. В морі живуть морські жителі: риби, раки, медузи, черепахи, морські коники, тощо. Морські мешканці зовсім не схожі на земних, бо вони можуть дихати в воді, замість лап в них плавники.
Фізхвилинка «Морська руханка»
Прослуховування звуків моря.
-
Давай послухаємо трішки звуки моря. Ось так шумить морський прибій.
-
Шум моря заспокоює, давай трішки послухаємо його з заплющеними очами.
31.03.2022р. #1.10
Тема: Малювання фігури людини
Мета: розвиток самостійного малювання, ознайомлення з будовою тіла
Хід вправи:
Сядьте за стілець поряд із дитиною. Візьміть собі та дайте дитині аркуш паперу. Зверніть увагу дитини й скажіть: «Дивися, як ми малюємо голову!». Намалюйте круг на своєму аркуші й простежте, щоб дитина намалювала в себе такий самий. Якщо дитина не може, то допоможіть почати малюнок. Зверніть увагу дитини на свій малюнок і скажіть: «Тепер намалюємо очі!». На своєму малюнку додайте очі. Вкажіть на аркуш дитини: «І ти зроби це!». Допомагайте дитині лише тоді, коли вона не справляється. Повторіть усе так само з кожною подальшою частиною тіла. Робіть свій малюнок простим, щоб дитина могла легко повторити. Стежте за тим, щоб була названа кожна частина тіла. Починайте з трьох-чотирьох частин тіла. Ускладніть завдання додаванням нових частин тіла: брови, волосся, зуби.
Перегляньте будь ласка відео натиснувши на кнопку нижче
04.04.2022р. #1.11 та #2.6
- Відчуття і сприймання є базовими пізнавальними процесами людини. Вони закладають основу утворення та розвитку вищих психічних функцій.Формуються вони в дитини найпершими з-поміж усіх пізнавальних процесів, і саме за їх допомогою малюк отримує інформацію про навколишній світ.
Першим із цих двох психічних процесів формується відчуття — здатність отримувати інформацію з навколишнього світу завдяки зоровим, тактильним, слуховим, нюховим, смаковим і пропріоцептивним (координація рухів тіла) аналізаторам. Згодом починає формуватися сприймання: дитина активніше взаємодіє з предметами і у змозі пов’язувати частини предметів у єдине ціле.
Під час формування сприймання важливу роль відіграють маніпуляції із предметами. Завдяки дотиковим маніпуляційним контактам із різними предметами в дитини формуються їх образи, які малюк згодом розпізнає одразу, тільки-но вони потрапляють у поле зору. Що більше і активніше дитина діє з тим чи тим предметом, то швидше формується його образ і точнішим він є.
- Сьогодні пропоную вам виконати декілька ігор щоб розвинути ці процеси, а для цього вам знадобляться аркуші паперу білого та різних кольорів, фігурки лего та різні за розміром предмети, маркер, ножиці. Спочатку перегляньте відео самостійно без участі дитини, підготуйте все неодхідне та проведіть цей час з користю.
Перейдіть на посилання натиснувши на кнопку нижче
05.04.2022р. #3.5
Сірники дітям не іграшка? А ось і ні! Ось підбірку самих різних ідей виробів із сірників для дітей. Вони не тільки красиві, але і корисні. Робота з цим матеріалом розвиває логіку, уяву, дрібну моторику рук, а також сприяє розвитку посидючості. Якщо додати до творчого процесу використання пластиліну або фарб, малюки будуть раді ще більше.



Шановні батьки! Пам'ятайте, що сірники дуже небезпечні, тому не залишайте дітей без нагляду наодинці з сірниками. Будьте уважні!!!
07.04.2022р. #1.12
- Сьогодні пропоную виконати цікаву гру, а для цього нам знадобиться М'ЯЧИК. Ця чудова гра підійде для розвитку моторики та координації. Виконай її разом з дорослими 2-3 рази
-Погралися? А зараз пропоную допомогти Їжачкові розкласти фрукти, перейди за посиланням нижче та з'єднай картинки-цифри із картинками на яких зображена певна кількість предметів
БАЖАЮ УСПІХІВ!!!
11.04.2022р. #1.13 та #2.7
ШАНОВНІ БАТЬКИ!
Карантин схожий на відпустку чи довгі вихідні, тому варто розуміти, що для дорослих і дітей – це все-таки період розслаблення. Не варто гнатись за досягненнями й змушувати дітей виконувати нереальний план.
1. Важливо дотримуватись розпорядку дня: чищення зубів, зарядка, прогулянка (якщо це можливо), денний сон та інші звичні для дитини ритуали повинні бути щодня. Дуже важливими є спільні прийоми їжі. Графік потрібен, щоб дитина мала певні межі, в яких вона буде більш організованою. Так і батьки встигатимуть більше, і малеча отримуватиме достатньо уваги.
2. Те, як наповнювати весь інший час, залежить від уподобань дитини. Згідно із системою Монтессорі, найбільш продуктивною частиною дня у дітей є час до обіду. Тому всі заняття, які спрямовані на розвиток дитини, краще планувати на першу половину дня.
3. Змушувати дитину не потрібно: лише йти за її інтересами. Дитина хоче читати – можемо почитати, вирішує складати пазли – займемось цим. Не варто складати список занять і виконувати їх по черзі: дуже важливо прислухатись до дітей та їхніх бажань.
4. На період карантину батькам або іншим членам сім’ї треба домовлятись, хто зараз сидітиме з дитиною. Наприклад, батько працює, поки мама гуляє з дитиною. Потім мама займається роботою, а батько грається із дітьми. Одному дорослому повноцінно працювати та займатися дитиною буде важко – діти рідко можуть три години спокійно гратись самі, не відволікаючи.
5. Планувати всі активності варто з урахуванням інтересів дитини, бо для кожного віку вони свої. Час, який зараз батьки проводять із малечею, можна використовувати для спільних приготувань їжі, занять йогою чи танцями, наведення порядку вдома. Дітей варто залучати до домашніх справ: вони за прикладом батьків вчаться багатьох речей. Якщо дитина виявляє інтерес до хатніх справ, потрібно заохочувати її до цього, навіть якщо в неї не все виходить добре.
6. Удома можна гратися і з кінетичним піском, пластиліном, робити аплікації з паперу. Для дітей цінно, коли батьки граються з ними на одному рівні: наприклад, сідають разом на килим і роблять щось спільне.
7. На час карантину потрібно підготуватись і знайти нові варіанти для ігор з дітьми: малеча не зможе робити одне й те саме щодня. У YouTube чи навіть у соцмережах інших мам можна знайти багато ідей, чим зайняти дитину. У періоди карантину варто стежити за кількістю солодкого, яке вживають діти. Солодощі збуджують дитину: їй важче заснути, складніше сконцентруватись на чомусь.
8. Для ігор та розваг не використовуйте часто гаджети. Краще звідти видалити усе зайве й залишити лише додатки для розвитку та навчання. Мультики варто обирати документальні та навчальні. Наприклад, після прочитання енциклопедії дитина зацікавилась Антарктидою – це чудово і можна наступного дня показати відео на цю тему.
Не варто сприймати карантин як те, що ускладнює життя. Використовуйте його для того, щоб провести більше часу з дітьми: вони насправді дуже потребують нашої уваги. І навіть разом розкласти речі після прання – це вже чудова спільна активність.
Бажаємо Вам успіху, терпіння і взаємної любові і поваги!
12.04.2022р. #3.6
Тема: Математична гра
Мета: Додавання і віднімання в межах 10. Розвиток мислення,пам’яті,уваги.
- Із підручних матеріалів пропоную виготовити цікаву математичну гру та попрацювати разом із дитиною


14.04.2022р. #1.14
Тема: Скопіюй фігури
Це завдання допоможе дитині розвинути зорово-моторну координацію, просторове мислення та дрібну моторику. Воно містить шість фігур-зразків (на 6 точок кожна). Дитині пропонується відтворити ці фігури за опорними точками. Здатність узгоджувати зорове сприйняття та м’язові рухи є надзвичайно важливою для подальшого розвитку навичок письма – саме тому такі завдання дуже корисні. Виконуючи завдання, дитина також розвиватиме довільну увагу та зорову пам’ять.
- Поставте точки на звичайному аркуші паперу, а дитина за допомогою зразка має відтворити фігури.


18.04.2022р. #1.15 та #2.8
Тема: Виготовлення листівки на Великдень
- Незабаром свято - Великдень. На Великдень люди ходять в гості один до одного і дарують подарунки. До таких подарунків, як правило, додається листівка. Її можна купити в будь-якому магазині, або зробити своїми руками. Варто відзначити те, що дарувати листівки, які створили своїми руками дуже приємно. Тому пропоную виготовити таку листівку разом із малюками. А для цього нам знадобиться кольоровий папір, клей, ножиці, фломастер, фарби та гарний настрій. Оберіть один із варіантів та попрацюйте.
- Перегляньте цікаве відео





19.04.2022р. #3.7
Тема: Виготовлення Великодньої листівки
Мета: Розвивати творчість, креативність та старанність
Хід уроку:
- Чи знаєте ви яке значення слова Великдень?
- Які традиції, пов’язані з Великоднем, Ви знаєте?
- Як у Вашій сім’ї готуються до свята?
- Навесні в Україні і в усьому світі відзначають одне з найшановніших свят – день воскресіння Ісуса Христа – Великий день – Великдень.
До цього дня готуються: прибирають подвір’я, хату, печуть паски, фарбують і розписують яйця. Увечері йдуть до церкви і беруть з собою писанки, крашанки, паски, м’ясо, ковбасу, пиріжки та інше. А вранці вітають одне одного: «Христос воскрес!» У відповідь чують: «Воістину воскрес!» Всі сідають за святковий стіл снідати. Перед сніданком читають молитву. Поснідавши, молодь виходить на вулицю з крашанками і грається у битки та різні народні ігри. В ніч перед паскою намагалися не спати. Адже, Бог роздає щастя тільки тим, хто не спить. Світло горіло цілу ніч. А в церкві відбувається святкова служба. У давнину вважали, що на Великдень має гріти сонце, а тому люди перед його сходом відчиняли віконниці, щоб упустити до хати царя неба, який приносить у дім щастя і здоров'я.
- Натисніть на кнопку нижче, перейдіть на відео-посилання та виготовіть листівку.
Бажаю успіхів та миру!
21.04.2022р. #1.16
Тема: Музично ритмічна гра " Оркестр для Білочки"
- Шановні батьки, пропоную сьогодні розучити гру, адже застосування ІКТ у освітньому процесі відкриває широкі перспективи в роботі з дітками. Актуальність цього напряму роботи з дітьми зумовлена пріоритетним завданням освіти, що полягає у забезпеченні подальшого становлення особистості дитини, розвитку її розумових здібностей , насамперед – у навчанні дітей творчо і самостійно мислити.
- Приготуйте два горішки, натисніть на кнопку нижче та пограйте разом із Білочкою Розумницею.
25.04.2022р. #1.17 та #2.9
Тема: Світлячок, який боявся темряви
Мета: допомогти дітям побороти страх перед темрявою.
Десь за морями, за лісами, серед самісінького поля жив жучок Світлячок. Вдень Світлячок сидів під листочком прекрасної квітки. Виходити в поле, коли світить сонце було небезпечно, адже навкруги багато птахів, які так і хочуть поласувати жуком.
Світлячок був нічним жителем. Власне, тобі, читачу, цікаво, чому жучка звати Світлячок? Все дуже просто! Тому що вночі він світився. Його сяйво було ніжно-зеленого кольору. Але цього було достатньо, щоб працювати і відпочивати тоді, коли інші розглядають свої сновидіння.
Він був щасливим.
Ось одного вечора, як завжди, жучок-світлячок зібрався в нічне поле – збирати суницю. Він визирнув з-під листочків…. О ні! Що це? Усе навкруги було чорне-чорне! Такої пітьми він ще ніколи не бачив…. Не було ні квітів, ні трав, нічого і нікого. Чи хтось, все-таки, був?
Світлячок помітив, що його оточили якісь невідомі істоти. Його серце охопив страх. Все, він у пастці. Найбільше, найжахливіше створіння у світі підходило все ближче і ближче… Ех, скільки життів гарних жуків воно згубило! У нього, мабуть, здоровезні лапи! Ні, не лапи! Щупальця! У нього, мабуть, гострезні зуби!
Крок, ще крок…
Як же він голосно і часто дихає! Це просто жах. Ось він уже повис над Світлячком своїм здоровезним тілом, відкриває пащу і-і-і-і-і…
- Світлячок, що з тобою? Світлячок? - говорить чудище мишачим голосом. - Це я!Сусідка Миша. Що сталося?!
- Тут темно. – ледве чутно мовив Світлячок.
- Я знаю. Зараз ніч.
- Темно-о-о-о-о… - протягнув жучок.
- Так, до речі, - повеселішала миша, - а чому ти не світишся?
- Я не знаю. А де створіння?
- Які створіння?
- Такі бр-р-р-р-р.... – скривився Світлячок.
- Єдині створіння у цьому полі – це ти і я.
- Але я їх бачив!
- Де?
- У темряві!
- Як ти міг їх бачити, коли у темряві темно?
- Але я бачив!
- Кого?
- Ну як виявилось… тебе…Але коли темно, то з’являються страшні чудища!
- Коли темно? Та-а-а-к, пішли до мене в гості.
Мишка ввімкнула ліхтарик і вони побігли вузенькою стежкою до нірки. Миша відкрила дверцята. Будинок був заповнений пітьмою. Була страшно-страшно. Миша увімкнула світло і все змінилось. Який гарний будиночок! У ньому так затишно! Жучок тільки хотів присісти на стілець, як сусідка знову вимкнула світло.
- Ти що! – закричав він. - Ти впустила пітьму!
Миша увімкнула світло і говорить:
- Ні, Світлячку, я впустила світло. Адже, доки я не натиснула на вимикач тут було темно.
- Ну так… Але, все одно боюсь.
- Світлячку, а що змінюється у кімнаті, коли я вимикаю світло?
- Стає темно.
- І все?
- І моторошно.
- Чому моторошно?
- Мені здається, що тут ще хтось є.
- Здається? Чи дійсно хтось є?
- Здається…
- А чому?
- Не знаю.
- Бо ти фантазуєш! У темряві ти бачиш і чуєш те, чого боїшся. Але насправді цього немає. Якщо при ввімкненому світлі у кімнаті безпечно, то коли воно вимикається кімната так само залишається безпечною. Тільки що змінюється?
- Зникає світло… - видихнув Світлячок. – Мабуть, ти права.
З того дня Світлячок довго звикав до того, що він більше не може сяяти. Довго звикав і до темряви, але все таки потоваришував із нею. Жучок-світлячок знав, що з настанням ночі, приходом пітьми – нічого не змінюється, крім того, що потрібно увімкнути ліхтарика.
Запитання:
1. Чи сподобався тобі жучок?
2. Як ти думаєш, чому Світлячок боявся темряви? Звідки у пітьмі беруться страховища?
3. Що змінюється, коли стає темно?
26.04.2022р. #3.8
Тема: Ввічливе слоненя Бу
Мета: виховання ввічливого та толерантного ставлення до інших.
Його звали Бу. Він – слон. Його тато також слон. Власне, і мама - слониха. Їхню родину поважали всі: від найменших комах до найбільших тварин. Ну а як же їх не поважати? Батьки-слони були величними тваринами: вони приносили воду для тих, хто сам не мав змоги до неї дібратися; у своїй тіні ховали від палючого сонця знеможених птахів та дрібних звірів; ревом своїх хоботів слони відганяли від місцевих жителів найстрашніших хижаків. А от Бу…
Бу ріс нахабним слоненям (але сам він так, звичайно ж, не думав). Він був просто справжнім задирою (невже хтось смів таке про нього казати?!). Слоненя вважало себе королем, адже його всі боялися та оминали. Але це не тому, що він наступав своїми здоровезними ногами на менших, штовхав слабших, допивав останню воду із водоймищ, не залишивши і каплі іншим. Це не тому, що він здіймав галас, коли всі лягали відпочивати, смітив, ображав менших дітей-звірят та грубо спілкувався зі старшими. Ні-ні! Його боялися, бо поважали!
Одного разу Бу довелося побувати у королівстві левів разом зі своєю родиною. Сьогодні тут свято: батько Лев передає свої права та обов’язки своєму сину – левеняті Арі.
І ось, Бу та Арі сидять на найвищій горі. Їх оточують найрізноманітніші тварини. Усі веселяться та ласують гостинцями від левиної родини. Раптом біля них падає стара качка. Ніхто так і не зрозумів звідки вона взялася, але гуркіт був такий, що всі завмерли. Тиша. Чути тільки як осідає пил навколо нещасної. Вона вказала найдовшою пір’їною свого крила на Бу. «Допоможи» - крякнула качка і закашлявшись відкинулась на спину.
«Ох і гидота» - подумав Бу.
Качка була старою, мала облізле пір’я, від якого йшов неприємний запах. Шкіра навколо очей якась хвора, блідного кольору. Дзьоб подертий, тупий. Із його дірок (імовірно, що то був ніс) витікав слиз.
- Фу. – скривилось слоненя. – Ох і гидота.
- Здається, що їй потрібна допомога. – промовило левеня.
- Здається, що допомога їй потрібна була ще років 10 тому назад. Страховисько! Це ж треба! І воно ще й літало, ха-ха!
Арі сердито фиркнув на Бу. Він піднявся та пішов до качки. Всі звірі здивовано дивились на нього, вступаючи дорогу. Левеня обережно взяло качку зубами та понесло до водойми. Арі боявся нашкодити птахові. Він поклав її на пісок та носом підсунув дзьоба до води. Нещасна потроху почала пити воду. А через декілька хвилин і зовсім ожила.
- Дякую. Дякую тобі! – прошепотіла качка, обійнявши лапу найстрашнішого хижака.
- Тільки апетит зіпсувала. – пробурмотів Бу.
Наступного дня родина слонів повернулася до себе додому. Увечері слоненя завело розмову з батьком:
- Татусю, я от не розумію. Я вже дорослий, мене всі поважають. Чому я до сих пір не король?
- Ти впевнений, що тебе поважають?
- Ну, бояться точно! - засміявся Бу.
- Страх і повага – несумісні речі. – промовив слон.
- Що-о-о-о-о-о?! Значить, нещасне левеня, яке менше від мене на цілих 2 роки може стати королем, а я ні?
- Чому ти не допоміг тій качці?
- Качці? – здивувалось слоненя. – Та ну…
- А король допоміг. – промовив батько і пішов.
- Мамо, я не розумію! – звернувся Бу до матері.
- Розумієш, сину, король – це той, для кого всі рівні. Він з однаковою повагою відноситься до мурахи і до слона, до молодого і до старого. Він ввічливий і добрий до всіх. Король заслуговує на повагу не страхом, чи сім’єю в якій він народився, а своїми вчинками.
- Тобто, те, що я народився в королівській сім’ї не гарантує того, що я стану королем?
- Мені жаль, сину.
Бу довго думав над словами батьків. І над ситуацією з качкою. Він згадав усі ситуації, коли когось ображав, коли був неввічливим. Згадав батьків, які дійсно своїми діями заслуговують на повагу всього королівства… А він.. А він їх так підвів! Як же соромно!
Слоненя вирішило: пора змінюватися! Бу старався бути вдячним, допомагати і просто робити добро. Не чекаючи на винагороду. Він робив це не для того, щоб стати королем, а просто від щирого серця. Йшли роки і родина слонів стала відомою у всіх краях. Тепер уже і слоненя Бу славилося своїми добрими справами.
Запитання:
1. Хто з героїв казки тобі сподобався найбільше? Чому?
2. Охарактеризуй слоненя Бу.
3. Як ти думаєш, Бу – позитивний чи негативний персонаж у казці? Поясни.
4. Які риси характеру притаманні королю?
5. Які герої казки характеризуються ввічливістю?
6. А ти ввічливий? Як це проявляється?
7. Що в кінці казки зрозумів Бу?
8. Як ти гадаєш, чи стане Бу королем? Чому?
28.04.2022р. #1.18
Тема: Клякса-Малякса
Мета: навчити домальовувати дрібні деталі, створюючи з колірних плям (плям) образ; розвивати уяву, асоціативне мислення, творчу індивідуальність, виховувати вміння захоплюватися красою та різноманіттям природних форм.
Обладнання: фарби (акварель або гуаш), пензлик, стаканчик з водою, серветки; папір, складений навпіл; фломастери або олівці.
Хід заняття:
- Сьогодні я хочу перетворити тебе чарівника. У мене є чарівна паличка і я вимовлю чарівні слова.
Раз, два, три,
Малювати навчи нас
-Ми не будемо малювати так, як ми це робимо завжди. Малюнок у нас вийде майже сам собою. Давай подумаймо, а так буває? Як це може бути?
- Переглянь відео та уяви себе чарівником та спробуй трохи почаклувати.
Просто на одній половині нашого аркуша паперу крапни дві краплі фарби, обираючи фарбу за бажанням.
-А тепер закриємо плями другою половинкою аркуша паперу і акуратно притиснемо її. Обережно відкриємо і подивимося, що ж у нас вийшло. На що це схоже?
- А мені здається, що у мене вийшла... Впізнаєте?
Ворушилися у квітки
Всі чотири пелюстки.
Я зірвати його хотів,
Він пурхнув і полетів.
- Звичайно, це метелик. Метелики бувають різними. Зараз, я хочу запросити вас на виставку метеликів. Зверніть увагу, як різноманітна їх забарвлення і розмір (малюнки вгорі)
А тепер подивися на свій малюнок. Що потрібно домалювати, щоб і на твоєму малюнку запорхав метелик?
Тулуб у метелика чорного кольору.
- Мені дуже сподобалося сьогодні працювати. Ти сьогодні постарався. Що тобі сподобалося ? Тобі сподобалося малювати з плями? Розкажи, який метелик вийшов у тебе?
.jpg)
